Archiwum Czerwiec 2019 | OSP ANDRYCHÓW

Archiwum Czerwiec 2019

30.06.2019r.
„Zabezpieczenie imprezy masowej”
W dniu dzisiejszym druhowie naszej jednostki oraz jednostki OSP Inwałd pełnili zabezpieczenie przeciwpożarowe podczas odbywających się na Placu Mickiewicza „Dni Andrychowa”. W zabezpieczeniu brali udział: GBA OSP Andrychów oraz GCBA i SLRt OSP Inwałd
.


25.06.2019r.
„Pomoc ZRM w transporcie pacjenta”
O godzinie 13:50 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Lenartowicza w Andrychowie do pomocy ZRM w transporcie pacjenta.  Działania prowadzili: GBARt JRG Wadowice, GLBM OSP Andrychów oraz ZRM.

„Pokaz sprzętu w przedszkolu nr 5”
W dniu dzisiejszym strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w pokazie sprzętu dla dzieci w przedszkolu nr 5 w Andrychowie. Dzieci mogły zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz dotknąć i przymierzyć ubranie strażaka. Na koniec przedszkolaki mogły spróbować jak leje się wodą z prądownicy oraz schłodzić się w strumieniu kurtyny wodnej.

Zdjęcia z pokazu można zobaczyć na naszym facebook’u.


24.06.2019r.
„Z wizytą w Niepokalanowie”
W miniony weekend delegacja z naszej jednostki z Ks. Mariuszem na czele udała się na wycieczkę do Niepokalanowa. Druhowie odwiedzili tam Ochotniczą Straż Pożarną, której członkami są bracia zakonni. Ponadto odwiedzili Muzeum Pożarnictwa, Muzeum Św. Maksymiliana Kolbe oraz zobaczyli pojazdy, którymi przemieszczał się Jan Paweł II podczas pielgrzymek do Polski.

Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć na naszym facebook’u.


11.06.2019r.
„Plama substancji ropopochodnej”
O godzinie 10:08 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Krakowską w Andrychowie do usunięcia plamy substancji ropopochodnej na DK52. Plama rozciągała się od Choczni przez Inwałd i Andrychów do skrzyżowania z Białą Drogą. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SLOp JRG Andrychów, GLBM OSP Andrychów,
SLRt OSP Inwałd oraz patrol Policji.


9.06.2019r.
„Gminne zawody sportowo-pożarnicze”
W upalne przedpołudnie na stadionie KS BESKID w Andrychowie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze gmin Andrychów i Wieprz. W zawodach z naszej jednostki wzięła udział drużyna seniorów, która zajęła 6 miejsce w ogólnej klasyfikacji.


8.06.2019r.
„Pożar kotłowni”
Około godziny 10:15 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Radosną w Inwałdzie. Zgłoszenie dotyczyło dymu wydobywającego się z okien budynku mieszkalnego. Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do pożaru w kotłowni budynku. Mieszkanka domu zdążyła uciec na balkon, skąd została ewakuowana przez strażaków. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt, SHD23 i SLOp JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów, GBA OSP Zagórnik, GCBA i SLRt OSP Inwałd oraz patrol Policji.