Archiwum Kwiecień 2020 | OSP ANDRYCHÓW

Archiwum Kwiecień 2020

29.04.2020
„Zalana hala”
O godzinie 15:42 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Krakowską w Andrychowie. W jednym z zakładów produkcyjnych, z powodu obfitych opadów deszczu doszło do zalania hali produkcyjnej. Sytuacja została szybko opanowana. Działania prowadził zastęp GLBM OSP Andrychów.


28.04.2020
„OSP ANDRYCHÓW MEDYKOM”

W dniu 26.04.2020 roku zakończyła się w naszej jednostce akcja „OSP ANDRYCHÓW MEDYKOM”. W tym dniu zostały przekazane Zespołom Ratownictwa Medycznego podlegającym pod ZZOZ w Wadowicach m. in.: przyłbice, maseczki, ręczniki jednorazowe, chusteczki nawilżające, proszki i płyny do prania, kremy nawilżające, wody, herbata i kawa, mydła oraz płyny do dezynfekcji. Rzeczy te zostały zebrane w remizie OSP oraz w sklepie NETTO w Andrychowie. Szczególne podziękowania kierujemy do: sklepu Netto, firmy Przyłbica ochronna – Face shield, firmy For Events – reklama dla Ciebie, Radnego Czesława Rajda, p. Anny Jamróz, członków naszej jednostki: Patryka Bałos, Mateusza Mizera, Wiktorii Kaczmarczyk oraz wszystkich mieszkańców, których tożsamość nie jest nam znana, a przyłączyli się do akcji. Podziękowania należą się również druhnie Anecie Zawarus i druhowi Krzysztofowi Graca za organizację zbiórki.


25.04.2020
„Adrian się żeni…”
W dniu dzisiejszym w Urzędzie Stanu Cywilnego w Andrychowie odbyły się uroczystości ślubne naszego kolegi Druha Adriana. Pomimo istniejącej sytuacji Druhowie zrobili symboliczne toporkowanie.

MAŁGORZACIE I ADRIANOWI ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA.


17.04.2020
„Pożar”
O godzinie 14:06 zostaliśmy zadysponowani na działki na „Pańskiej Górze” w Andrychowie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się trawa oraz ściółka za działkami. Pożar został opanowany i nie zdołał się rozprzestrzenić. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów oraz patrol Policji.


15.04.2020
„Przypalony posiłek”
Około godziny 17:34 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Włókniarzy w Andrychowie. W budynku wielorodzinnym doszło do zadymienia, które jak się okazało było spowodowane przypalonym posiłkiem. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD23 JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów, ZRM oraz patrol Policji.


4 i 5.04.2020r.
„Zostań w domu”
W sobotę i niedzielę w godzinach południowych oraz późnym popołudniem zastęp GLBM przeprowadził akcję informacyjną związaną z epidemią COVID-19 na terenie Sułkowic.


1.04.2020r.
„Pomoc w rozładunku żywności ”
W dniu dzisiejszym w godzinach rannych druhowie z jednostek OSP Andrychów i OSP Roczyny pomagali przy rozładunku  około 9 ton żywności.

„Pożar budynku”
Około godziny 0:10 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Olszyny w Andrychowie. Doszło tam do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Pożar udało się szybko opanować. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD23 JRG Andrychów, GBA i GLBM OSP Andrychów, GCBA OSP Sułkowice Łęg, GBARt OSP Roczyny oraz patrol Policji.