Archiwum Luty 2019 | OSP ANDRYCHÓW

Archiwum Luty 2019

27.02.2019
„Pożar suchej trawy”
Około godziny 19:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru suchej trawy w rejonie byłej cegielni. Działania prowadzili: GBARt i GCBARt Andrychów, GBA OSP Andrychów, GBA OSP Targanice Dolne, GCBA i SLRt OSP Inwałd oraz Policja.

„Pożar samochodu”
O godzinie 12:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu osobowego zaparkowanego w okolicy stadionu w Andrychowie.  Auto zostało szybko ugaszone. Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SLOp JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów oraz Policja.


22.02.2019
„Wybuch w bloku”
Około godziny 22:25 nasza jednostka została zaalarmowana przez SKKP w Wadowicach. Zgłoszenie dotyczyło wybuchu i pożaru w jednym z bloków przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Pożar został szybko opanowany przez mieszkańców i dogaszony przez strażaków. Mieszkańcy bloku sami zdołali się ewakuować z budynku. W zdarzeniu zostały poszkodowane 3 osoby, którym ZRM udzielił pomocy na miejscu zdarzenia. Policja ustala dokładne przyczyny wybuchu i pożaru. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD 23 JRG Andrychów, GCBAPr, GCBARt, SCD30 JRG Wadowice, GBARt OSP Roczyny, GBA OSP Zagórnik, GBA OSP Sułkowice Łęg, GCBA i SLRt OSP Inwałd, GBA i GLBM OSP Andrychów, ZRM oraz Policja.


18.02.2019
„Pożar sadzy w kominie”
Około godziny 18:20 nasza jednostka została zadysponowana na ulicę Starowiejską w Andrychowie. W jednym z domów doszło do pożaru sadzy w kominie. Sytuacja została szybko opanowana i pożar nie zdołał się rozprzestrzenić. Nikomu nic nię stało. Na miejscu działania prowadzili: GBARt i SHD 23 JRG Andrychów oraz GBA OSP Andrychów.


17.02.2019
„Ćwiczenia i pożar”
W niedzielę w godzinach rannych nasi druhowie odbyli kolejne już ćwiczenia z technik linowych w ratownictwie, które odbywały się na kładce na ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Podczas ćwiczeń dwie dziewczynki, zgłosiły ćwiczącym druhom pożar kosza na śmieci w rejonie Banku PKO. Druhowie wraz z zastępem GBARt JRG Andrychów szybko udali się na miejsce i ugasili mały pożar.


16.02.2019r.
„Walne Zebranie Sprawozdawcze”
O godzinie 16:30 rozpoczęło się w naszej jednostce Walne Zebranie Sprawozdawcze. Na zebranie oprócz druhów OSP przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wraz z zastępcą Wojciechem Polak, Dowódca JRG Andrychów mł. bryg. Tomasz Kasperek, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich UM w Andrychowie Krzysztof Wójcik, Komendant ZOMG ZOSP RP druh Marek Nowak, Sekretarz ZOMG ZOSP RP druhna Anna Janeczko, Komendant Komisariatu Policji w Andrychowie mł. insp. Grzegorz Mucha, Komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz, mł. bryg. w stanie spoczynku Antoni Hutniczak, mł. bryg. w stanie spoczynku Henryk Maciejczyk , Radny Miejski Czesław Rajda, a także przedstawiciel „Nowin Andrychowskich” Robert Fraś .

Podczas zebrania Prezes OSP Łukasz Walczak w sprawozdaniu z działalności podsumował ubiegły rok.

W minionym roku wiele działo się w naszej jednostce. Jednostka wyjeżdżała do akcji 46 razy. W maju razem z Klubem motocyklowym z Andrychowa przeprowadziliśmy akcję krwiodastwa, w której udało się zebrać 26 litrów krwi. Pod koniec wakacji dzięki dotacji z MSWiA oraz pomocy Urzędu Miasta rozpoczął się remont instalacji C.O., następnie generalny remont sali. Zaś pod koniec roku zdołaliśmy pomalować klatkę schodową. W grudniu nasi druhowie brali również udział w paradzie Moto-Mikołaje 2018. W minionym roku nie obyło się bez smutnych chwil – po ciężkiej chorobie odszedł na wieczną służbę druh Tadeusz Michalewicz.

W całym ubiegłym roku przyszło nam się zmagać zarówno z pozytywnymi jak i negatywnymi akcentami, ale wyszliśmy z niego z nowymi doświadczeniami i siłami na kolejny rok pracy.


13.02.2019
„Pożar palet”
W nocy o godzinie 1:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru w jednej z firm na ulicy Przemysłowej w Andrychowie. Po przyjeździe okazało się, że palą się składowane na terenie zakładu palety. Dzięki szybkiej interwencji pożar został szybko opanowany i nie zdołał się rozprzestrzenić.  Na miejscu działania prowadziły zastępy z JRG Andrychów, JRG Wadowice oraz jednostki terenu gmin Andrychów i Wieprz.

Zdjęcia można zobaczyć na fb OSP Roczyny.


9.02.2019
„Zadymienie w mieszkaniu”
Około godziny 9:47 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Starowiejską w Andrychowie. W jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego doszło do zadymienia. Powodem zadymienia okazała się przypalona potrawa. Mieszkanie zostało przewietrzone. Na miejsce zostały zadysponowane również jednostki OSP Andrychów oraz OSP Inwałd, jednak po rozpoznaniu okazało się, że sytuacja nie jest groźna i jednostki mogą wrócić do bazy.  Na miejscu działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD 23 JRG Andrychów.


4.02.2019
„Samochód osobowy w rowie”
  Około godziny 6:35 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Biała Doga w Andrychowie, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi, wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu działania prowadzili: GBARt, GCBARt JRG Andrychów, GBA OSP Nidek, GBA OSP Andrychów, Policja oraz ZRM.