Archiwum Maj 2019 | OSP ANDRYCHÓW

Archiwum Maj 2019

” I STRAŻACKA PACZUSZKA DLA DZIECKA”
Nasi strażacy przekazali pierwsze paczuszki strażackie dzieciom. Zebrane podczas akcji ubrania, zabawki, książki, słodycze itp. trafiły do: rodziny zastępczej w Wieprzu, specjalnego ośrodka szkolno – wychowawczego w Kaczynie, domu samotnej matki w Wadowicach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach (skąd zostaną rozdysponowane potrzebującym rodzinom) oraz do placówki opiekuńczo – wychowawczej w Radoczy.

Kolejne paczki trafiły do potrzebujących. W piątek delegacja udała się do : domu dziecka w Rudzie Śląskiej, fundacji Promyczek w Andrychowie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mikołowie ( skąd rzeczy zostaną rozdysponowane potrzebującym rodzinom), rodziny wielodzietnej w Bulowicach oraz do przedszkola nr 2 w Andrychowie.

Rozdane paczki sprawiły wielką radość dzieciom.
Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.


24.05.2019r.
„Pożar garażu”
Około godziny 15:45 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Kilińskiego w Andrychowie, gdzie doszło do pożaru w garażu przylegającym do budynku mieszkalnego. Po przyjeździe okazało się, że ogień rozprzestrzenił się na dach garażu zagrażając części mieszkalnej domu. Na szczęście pożar udało się szybko opanować. Zniszczeniu uległ garaż oraz znajdujący się w nim samochód. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt, SHD23 i SLOp JRG Andrychów, SLOp KP PSP Wadowice, GBA OSP Andrychów, GBA OSP Zagórnik, GCBA OSP Sułkowice Łęg, GCBA OSP Inwałd oraz patrol Policji.

Zdjęcia z akcji można zobaczyć na fb profilu naszej jednostki.

„Piknik w przedszkolu nr 2”
W dniu dzisiejszym nasi strażacy uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez przedszkole nr 2 w Andrychowie. Dzieci mogły z bliska zobaczyć wóz strażacki oraz założyć na siebie ubranie strażaka. Na piknik udał się zastęp GBA OSP Andrychów.


19.05.2019r.
„Przypalona potrawa”
Około godziny 0:08 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Lenartowicza w Andrychowie. Mieszkańcy budynku wielorodzinnego wyczuli zapach spalenizny wydostający się z mieszkania sąsiada. Po wejściu do mieszkania okazało się, że pali się potrawa. Pożar został opanowany, następnie cały budynek został przewietrzony. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało.  Działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD23 JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów oraz patrol Policji.


12.05.2019r.
„Gminne obchody Dnia Strażaka”
W dniu dzisiejszym o godzinie 16:00 w kościele parafialnym w Roczynach Mszą Świętą w intencji strażaków rozpoczęły się obchody Gminnego Dnia Strażaka. Następnie delegacje przeszły na plac obok remizy OSP Roczyny, gdzie odbył się uroczysty apel z wręczeniem odznaczeń. Po apelu odbył się poczęstunek.

„Zderzenie samochodów”
Około godziny 14:01 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Beskidzką w Andrychowie. W rejo9nie cmentarza doszło do zderzenia 3 samochodów. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Uszkodzeniu uległy samochody oraz słup telekomunikacyjny. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt JRG Andrychów, GBA i GLBM OSP Andrychów, GCBA OSP Sułkowice Łęg oraz patrol Policji.


3.05.2019r.
„Pożar pustostanu”
Około godziny 16:21 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się drewno zgromadzone wewnątrz budynku. Pożar został szybko opanowany, następnie cały budynek został przewietrzony. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało.  Działania prowadzili: GBARt, GCBARt JRG Andrychów, GBA i GLBM OSP Andrychów oraz patrol Policji.

„Obchody Dnia Strażaka w naszej jednostce”
W dniu dzisiejszym o godzinie 14:30 w kościele Św. Macieja w Andrychowie odbyła się Msza Święta w intencji strażaków naszej jednostki oraz ich rodzin. Mszy przewodniczył oraz homilię wygłosił Ks. Mariusz Jagosz – druh naszej jednostki. Po Mszy wszyscy uczestnicy zebrali się na placu obok remizy na uroczystym apelu.