Archiwum Marzec 2019 | OSP ANDRYCHÓW

Archiwum Marzec 2019

Trwa sezon grzewczy – APELUJEMY !!!
Zadbajcie o własne bezpieczeństwo!
Sprawdźcie prawidłowe działanie instalacji grzewczych, zwłaszcza drożność i stan przewodów kominowych oraz wentylacyjnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Starostwa Powiatowego oraz Komendy Głównej PSP.


31.03.2019r.
„Pożar pustostanu”
Około godziny 15:28 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że palą się rzeczy wewnątrz pustostanu. Pożar został szybko opanowany, następnie cały budynek został przewietrzony. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało.  Działania prowadzili: 2xGBARt, SHD23 JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów oraz Policja.

„Samochód uderzył w ogrodzenie”
O godzinie 3:05 zostaliśmy zadysponowani na rondo ks. Sanaka w Andrychowie. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez wyspę ronda i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Poszkodowana pasażerka samochodu została przetransportowana  przez ZRM do szpitala. Policja ustala przyczyny tego zdarzenia. Działania prowadzili: 2xGBARt Andrychów, GBA OSP Andrychów, ZRM oraz Policja.


29.03.2019r.
„Wyciek gazu z samochodu”
O godzinie 11:20 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Krakowską w Andrychowie. Na jednej ze stacji paliw doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej w samochodzie osobowym. Stacja została zamknięta i ewakuowana. Samochód po zabezpieczeniu został przewieziony w bezpieczne miejsce gdzie można było opróżnić zbiornik gazu. Działania prowadzili: 2xGBARt, SLRr JRG Andrychów, GCBA JRG Wadowice, GBA OSP Andrychów, GCBA OSP Roczyny oraz patrol Policji. W JRG Andrychów zabezpieczenie pełnili: GCBA OSP Inwałd, SLRt OSP Sułkowice Łęg.


27.03.2019r.
„Plama na drodze”
O godzinie 19:15 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Starowiejską w Andrychowie do usunięcia plamy substancji ropopochodnej. Działania prowadzili: GBARt JRG Andrychów, GLBM OSP Andrychów oraz patrol Policji.


24.03.2019r.
„Pożar”
O godzinie 2:34 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Lenartowicza w Andrychowie. Przy jednym z bloków doszło do pożaru starych mebli zostawionych obok altany śmietnikowej. Uszkodzeniu uległy: altana

i znajdujące się w niej kontenery oraz ściana budynku wielorodzinnego. Działania prowadzili: 2xGBARt JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów oraz patrol Policji.


22.03.2019r.
„Inspekcja gotowości operacyjnej”
22 marca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach przeprowadzili w naszej jednostce inspekcje gotowości operacyjnej. Rozpoczęła się ona zaalarmowaniem naszej jednostki przez SK PSP w Wadowicach za pomocą syreny alarmowej. Pierwszym ocenianym elementem było przestrzeganie przez nas przepisów BHP podczas wyjazdu alarmowego. Następnie miało miejsce ćwiczenie bojowe. Założenie było następujące – pożar w dwukondygnacyjnym budynku użyteczności publicznej. Druhowie z naszej jednostki przeprowadzili rozpoznanie, zabezpieczyli miejsce akcji oraz zbudowali zasilanie wodne. W tym czasie rota w aparatach ochrony dróg oddechowych przeprowadziła natarcie wewnętrzne, przeszukała obiekt i ugasiła pożar. Po omówieniu i ocenie ćwiczenia napisaliśmy test wiedzy, a następnie sprawdzono aktualność przeglądów posiadanego sprzętu oraz kompletność dokumentacji operacyjnej. Finalnie uzyskaliśmy 94 na 100 możliwych punktów co dało nam ocenę bardzo dobrą.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w galerii.


17.03.2019r.
„Pożar trawy”
O godzinie 19:44 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Lenartowicza w Andrychowie. Na terenie byłej cegielni doszło do pożaru suchej trawy. Gaszenie pożaru utrudniał wiejący wiatr. Po około godzinie pożar został ugaszony. Działania prowadzili: 2xGBARt JRG Andrychów, GBA i GLBM OSP Andrychów, GBA OSP Zagórnik, GCBA i SLRt OSP Inwałd, GBARt i GLM OSP Roczyny, GCBARt i GBA OSP Wieprz, GBA OSP Targanice Dolne, GCBA i SLRt OSP Sułkowice Łęg oraz patrol Policji.

Zdjęcia z akcji.

„Ćwiczenia z technik linowych”
Kolejny raz nasi druhowie odbywali ćwiczenia z technik linowych w ratownictwie. Strażacy skupili się na ewakuacji poszkodowanego na wysokości robotnika.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.


16.03.2019r.
„XIV Turniej Piłki Siatkowej OSP Gminy Andrychów”
W dniu dzisiejszym o godz 9:00 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Andrychowie odbył się kolejny Turniej Piłki Siatkowej OSP Gminy Andrychów. W zmaganiach pod siatką brało udział 9 drużyn z jednostek OSP. Zwyciężyła drużyna z OSP Targanice Dolne. Na podium stanęły również drużyny z Zagórnika – II miejsce i Inwałdu – III miejsce. IV miejsce w turnieju zajęła drużyna z Sułkowic – Łęgu. Pozostałe drużyny OSP Roczyny, OSP Sułkowice-Bolęcina, OSP Targanice Górne, OSP Rzyki, a także nasza zajęły ex aequo V miejsce.


13.03.2019r.
„Skutki wichury”
O godzinie 15:13 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Krakowską w Andrychowie celem zabezpieczenia dachu, który został uszkodzony przez silnie wiejący wiatr. Działania prowadzili: GCBARt JRG Andrychów oraz GBA OSP Andrychów.


11.03.2019r.
„Pożar sadzy w kominie; Porwisty wiatr”
Około godziny 2:06 nasi strażacy zostali zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Wyzwolenia w Andrychowie. Wezwanie to okazało się alarmem fałszywym. Po zakończeniu działań na ul. Wyzwolenia byli dysponowani do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru – powalonych drzew, zerwanych linii energetycznych i uszkodzonych dachów budynków. W sumie nasza jednostka usunęła 7 miejscowych zagrożeń. Działania zostały zakończone około godziny 16:30.


6.03.2019r.
„Samochód uderzył w budynek”
O godzinie 20:30 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Batorego w Andrychowie, gdzie kierujący stracił panowanie nad samochodem osobowym i uderzył w budynek. Kierowca został przebadany na miejscu zdarzenia przez ZRM. Działania prowadzili: GBARt i GCBARt Andrychów, GBA OSP Andrychów, ZRM oraz Policja.

„Pożar budynku”
Około godziny 16:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego przy ulicy Podgórskiej w Andrychowie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pożar nie był duży i szybko został opanowany. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało.  Działania prowadzili: GBARt i GCBARt JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów, GBA i GLM OSP Zagórnik, GCBA OSP Inwałd, GBARt OSP Roczyny, GBA OSP Sułkowice Łęg oraz Policja.