Archiwum Październik 2019 | OSP ANDRYCHÓW

Archiwum Październik 2019

27.10.2019r.
„Pokazy ratownicze OSP Andrychów”
W dniu dzisiejszym odbył kolejny dzień pokazów ratowniczych naszej jednostki. Tym razem na Placu Mickiewicza w Andrychowie mieszkańcy Andrychowa mogli zobaczyć pokazy przygotowane przez druhów z naszej jednostki, wejść do symulatora pożarowego i poczuć się jak prawdziwy strażak. Dla dzieci zostały także przygotowane konkursy z nagrodami.
Zdjęcia już wkrótce w naszej galerii.


26.10.2019r.
„Pożar samochodu”
O godzinie 19:49 zostaliśmy zadysponowani na stację paliw przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Zgłoszenie dotyczyło pożaru samochodu. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zapaliły się klocki hamulcowe w samochodzie ciężarowym. Działania prowadzili: GBARt i GCBARt JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów oraz patrol Policji.

„Zderzenie samochodów”

Podczas rozbiórki dachu o godzinie 12:22 zostaliśmy zadysponowani do zabezpieczenia miejsca zdarzenia na ulicy Przemysłowej. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych i samochodu dostawczego. Działania polegały na kierowaniu ruchem oraz zneutralizowaniu wycieku ropy z uszkodzonego zbiornika samochodu dostawczego. Działania prowadzili: GCBARt JRG Andrychów, GLBM OSP Andrychów oraz patrol Policji.

„Rozbiórka dachu”
W dniu dzisiejszym druhowie naszej jednostki wykonali rozbiórkę dachu budynku przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Właścicielka domu dostała nakaz rozbiórki, ponieważ konstrukcja dachu została naruszona podczas silnych wiatrów.


21.10.2019r.
„Plama na drodze”
Około godziny 16:15 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Beskidzką w Andrychowie. Działania polegały na neutralizacji plamy substancji ropopochodnej, która rozciągała się: od ulicy Beskidzkiej, przez ulicę Głowackiego w Andrychowie, ulicę Wiedeńską i Bielską w Roczynach do Czańca.

Działania prowadzili: GBARt i GCBARt JRG Andrychów, GLBM OSP Andrychów, GBARt OSP Roczyny oraz patrol Policji.


18.10.2019r.
„Zderzenie samochodów”
O godzinie 12:02 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Krakowską w Andrychowie. Na DK52 obok Stacji Kontroli Pojazdów  doszło do najechania samochodu van na tył ciężarówki. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierowca van-a – został przewieziony do szpitala. W czasie działań ruch odbywał się wahadłowo.

Działania prowadzili: GBARt i GCBARt JRG Andrychów, GLBM OSP Andrychów, GLM OSP Bulowice, ZRM oraz patrol Policji.


12.10.2019r.
„Zderzenie samochodów osobowych”
O godzinie 9:50 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Krakowską w Andrychowie. Na DK52, niedaleko granicy z Bulowicami doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W czasie działań ruch odbywał się wahadłowo.

Działania prowadzili: GBARt i GCBARt JRG Andrychów, GLBM OSP Andrychów oraz patrol Policji.


9.10.2019r.
„Wypadek masowy – ćwiczenia”
W dniu dzisiejszym nasz zastęp GLBM uczestniczył w ćwiczeniach organizowanych przez KP PSP w Wadowicach. Założeniem ćwiczeń był wypadek komunikacyjny samochodów osobowych z samochodami wojskowymi oraz autobusem w centrum Rzyk. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało ponad 20 osób. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu poszkodowanych do momentu przybycia ZRM.

Działania prowadzili: zastępy z JRG Andrychów, JRG Wadowice oraz JRG Kraków, jednostki OSP z terenu powiatu wadowickiego oraz zastęp medyczny z OSP Chrzanów.

Zdjęcia z ćwiczeń można zobaczyć tutaj oraz w zakładce galeria.


5.10.2019r.
„Pokaz w szkole nr 4”
W dniu dzisiejszym strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w pokazie sprzętu podczas pikniku w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie. W pokazie uczestniczyły zastępy GLBM
oraz GBA OSP Andrychów.


1.10.2019r.
„Pożar krzewów”
O godzinie 19:02 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Dąbrowskiego w Andrychowie. Doszło tam do pożaru krzewów ogrodowych. Pożar został wywołany przez iskry z zerwanej w wyniku wichur linii energetycznej.
Działania prowadzili: GCBA i SLRt OSP Inwałd oraz GBA OSP Andrychów.