Archiwum Styczeń 2019 | OSP ANDRYCHÓW

Archiwum Styczeń 2019

29.01.2019
„Ćwiczenia – techniki linowe w ratownictwie”
  Kolejną niedzielę nasi druhowie brali udział w ćwiczeniach z technik linowych w ratownictwie. Dzięki ćwiczeniom druhowie dowiadują się jak pracować bezpiecznie w trudnych warunkach na wysokości.
Zdjęcia z ćwiczeń można zobaczyć w galerii.


17.01.2019
„Pożar sadzy w kominie”
  Kilka minut przed godziną 9 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Beskidzką w Andrychowie. W jednym z domów doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Pożar został szybko opanowany i nie zdołał się rozprzestrzenić. Na miejscu działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD 23 JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów oraz Policja.

To już kolejny pożar sadzy w kominie w tym tygodniu.
Apelujemy o zbadanie drożności kominów spalinowych oraz ich regularne przeglądy !


16.01.2019
„Pożar sadzy w kominie”
W dniu dzisiejszym o godzinie 8:11 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Żwirki i Wigury w Andrychowie. W jednym z domów doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na szczęście pożar został w porę zauważony i dzięki szybkiej interwencji opanowany, dzięki czemu nie stanowił zagrożenia dla budynku. Na miejscu działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD 23, GBA OSP Andrychów oraz Policja.


14.01.2019
„Pożar sadzy w kominie”
Około godziny 7:18 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Tkacką w Andrychowie. W jednym z domów jednorodzinnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Pożar nie okazał groźny, został szybko opanowany i nie zdołał się rozprzestrzenić. Na miejscu działania prowadzili: GBARt, SHD 23, SLRr JRG Andrychów oraz GBA OSP Andrychów.


7.01.2019
„Pożar wiaty”
O godzinie 22:14 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Wadowicach. Zgłoszenie dotyczyło pożaru poddasza domu w Czańcu przy ulicy Lazurowej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się wiata przylegająca do budynku mieszkalnego. Na miejscu działania prowadzili: GBARt, GBARt, SHD 23 JRG Andrychów, GBARt JRG Bielsko Biała, GBARt OSP Roczyny, GBA OSP Sułkowice Łeg, GBA OSP Targanice Dolne, GBA OSP Andrychów, GBA OSP Kobiernice, GBA i GLBM OSP Czaniec, Policja oraz ZRM.