Archiwum Styczeń 2020 | OSP ANDRYCHÓW

Archiwum Styczeń 2020

30.01.2020r.
„Zadymienie w piwnicy budynku wielorodzinnego”
O godzinie 16:22 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Wadowicach. Zgłoszenie dotyczyło wydobywającego się dymu z piwnicy budynku wielorodzinnego przy ulicy 27 stycznia w Andrychowie. Po dojeździe na miejsce strażaków z JRG sytuacja została szybko opanowana i nie potrzebne były dodatkowe siły i środki na miejscu zdarzenia. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD23 JRG Andrychów oraz patrol Policji.


29.01.2020r.
„Plama oleju”
 O godzinie 10:40 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Beskidzką w Andrychowie do neutralizacji plamy oleju. Na miejscu okazało się, że plama rozciąga się z ulicy Głowackiego na ulicę Beskidzką w stronę Sułkowic. Plama miała około 3 km długości. Występowały drobne utrudnienia w ruchu drogowym. Działania prowadzili: GBARt i GCBARt JRG Andrychów, GLBM OSP Andrychów, GBARt Sułkowice Łęg oraz patrol Policji.


21.01.2020r.
„Zadymienie na hali produkcyjnej”
O godzinie 20:13 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Wadowicach. Zgłoszenie dotyczyło zadymienia na hali jednego z zakładów produkcyjnych przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Po dojeździe, okazało się że doszło tam do pożaru. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt, SHD23 i SLRr JRG Andrychów, GBARtPr JRG Wadowice, SLOp KP PSP Wadowice, GBA OSP Andrychów, GCBA i SLRt OSP Inwałd, GBARt OSP Roczyny oraz patrol Policji.


18.01.2020r.
„Pożar”
O godzinie 1:00 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Lenartowicza w Andrychowie. Zgłoszenie dotyczyło pożaru trawy i krzewów na terenie byłej cegielni. Po dojeździe na miejsce okazało się, że palą się nagromadzone tam śmieci. Pożar został szybko ugaszony i nie zdołał się rozprzestrzenić. Działania prowadzili: GBARt i GCBARt JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów oraz patrol Policji.


8.01.2020r.
„Wypadek na budowie”
W dniu dzisiejszym zostaliśmy zadysponowani na ulicę Lenartowicza w Andrychowie. Na budowie jeden z pracowników spadł z wysokości. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przygotowaniu miejsca lądowania dla HEMS oraz pomocy ZRM w prowadzeniu działań ratunkowych. Niestety pomimo długiej resuscytacji mężczyzny nie udało się uratować. Działania prowadzili: GBARt i GCBARt JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów, ZRM, śmigłowiec LPR oraz patrol Policji.


2.01.2020r.
„Woda zalała mieszkania”
Około godziny 16:55 nasza jednostka dostała zgłoszenie o wodzie wylewającej się z mieszkania w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Metalowców w Andrychowie. Po przyjeździe na miejsce i otwarciu mieszkania okazało się, że podczas kąpieli zasłabła starsza lokatorka i to spowodowało zalanie mieszkań oraz piwnicy. Kobieta została zabrana do szpitala przez ZRM. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD23 JRG Andrychów, GBA OSP Andrychów, ZRM oraz patrol Policji.