Archiwum Wrzesień 2019 | OSP ANDRYCHÓW

Archiwum Wrzesień 2019

30.09.2019r.
„Pochylone drzewo”
O godzinie 17:46 zostaliśmy zadysponowani na ulicę 1-Maja w Andrychowie do usunięcia pochylonego drzewa. W związku z silnymi wiatrami istniało zagrożenie, że drzewo się przewróci. Pochylony konar został ścięty i zabezpieczony. Działania prowadził zastęp GBA OSP Andrychów.


29.09.2019r.
„Pokazy ratownicze OSP Andrychów”
W dniu dzisiejszym, pierwszy raz w historii naszej jednostki odbył się dzień pokazów ratowniczych. Pokazy trwały od godziny 9:00 do godziny 15:00 na parkingu obok Urzędu Pracy w Andrychowie. Mieszkańcy mogli zobaczyć: pokaz gaszenia płonącego oleju, pokaz prawidłowego gaszenia palącego się auta gaśnicą samochodową, ewakuację poszkodowanego z wysokości za pomocą technik linowych, pozorowany wypadek drogowy z ewakuacją poszkodowanego. Pomiędzy pokazami uczestnicy mogli ćwiczyć pierwszą pomoc, wejść do symulatora pożarowego i poczuć się jak prawdziwy strażak, zjechać na tzw Tyrolce, natomiast najmłodsi mogli zmierzyć się z torem przeszkód. Dla uczestników zostały przygotowane nagrody: gaśnice, czujniki tlenku węgla oraz dymu, a także gadżety ufundowane przez naszych sponsorów.

Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania sponsorom nagród: CMC, Granpak, Ogniochron, Kobe, Tech Sterowniki, Przedszkolu Dzieci Świata, Studiu Reklamy Grapht Soft, Kef-Bud, Agencji Ubezpieczeniowej SORDYL, Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Podziękowania składamy również dla CKiW w Andrychowie oraz Auto-Złom Grzegorz Wróbel Wieprz za pomoc w realizacji dzisiejszych pokazów.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Tomaszowi Żak za objęcie dnia pokazów ratowniczych Patronatem Honorowym.

Zdjęcia można zobaczyć na naszym Fb, mamNewsa.pl, oraz na stronie Nowin Andrychowskich.


27/28.09.2019r.
„Poszukiwania zaginionego mężczyzny”
Około godziny 11:10 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Biała Droga w Andrychowie, gdzie został znaleziony samochód poszukiwanego mężczyzny. Działania polegały na przeszukaniu terenu w okolicy miejsca postoju samochodu. Poszukiwania zostały przerwane w późnych godzinach popołudniowych w piątek.

W sobotę o godzinie 9:00 poszukiwania zostały wznowione, jednak o godzinie 13:00 zdecydowano o zakończeniu poszukiwań. Niestety mężczyzna nie został odnaleziony. W poszukiwaniach brali udział: JRG Andrychów i Wadowice, jednostki OSP z gminy Andrychów i Wieprz, GPR Kęty, Policja oraz znajomi zaginionego.


15.09.2019r.
„Przypalona potrawa”
Około godziny 16:50 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Lenartowicza w Andrychowie. Zgłoszenie dotyczyło dymu wydobywającego się z okien budynku wielorodzinnego. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się pozostawiona na kuchence potrawa. Pożar został ugaszony, a mieszkanie zostało przewietrzone. Działania prowadzili: GBARt, GCBARt i SHD23 JRG Andrychów, SCD30 JRG Wadowice, GBA OSP Andrychów, GCBARt OSP Roczyny oraz patrol Policji.

„VII BIEG PO SERCE ZBÓJA SPOD ZŁOTEJ GÓRKI”
W dniu dzisiejszym odbył się w Andrychowie kolejny Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. W tym roku kolejny raz nasi druhowie przyłączyli się do akcji pomocy, tym razem dla małej Karolinki z Roczyn. 


13.09.2019r.
„Zderzenie samochodów”
O godzinie 13:27 zostaliśmy zadysponowani na skrzyżowanie ulic Żwirki i Wigury i Głowackiego w Andrychowie. Doszło tam do zderzenia samochodów osobowych. Ranne zostały 3 osoby – pomocy udzieliły ZRM, które przybyły na miejsce zdarzenia. Ruch odbywał się wahadłowo. Działania prowadzili: GBARt i GCBARt JRG Andrychów, GLBM OSP Andrychów, ZRM oraz patrol Policji.